Oculus Rift Ucuz Olmayacak

Sanal gerçeklik cihazı Oculus Rift’in son tüketici modelinin hangi fiyat etiketiyle satışa çıkacağına dair yeni bilgiler var.

Sanal gerçeklik cihazı Oculus Rift’in geliştirici modeli uzun bir süredir satışta bulunuyor. lakin tüketici modelinin çıkışı için 2016 yılını bekliyoruz. Oculus Rift’le ilgili bugüne kadar çok şey yazıldı, çizildi fakat tüketici modeli fiyatının ne kadar olacağı büyük bir muamma idi. Cihazın mucidi Palmer Luckey’nin verdiği bilgiler bize bu konuda bir fikir veriyor.

Palmer, yaptığı açıklamada cihaza ekledikleri birçok teknoloji yüzünden fiyatın en azından 350 dolar olacağını bildirdi. Bu konuşma cihazın tam olarak 350 dolardan satışa sunulacağı olacağı anlamına gelmiyor. fakat kendisinin de dediği gibi bu fiyattan daha düşük de olmayacaktır.

İyimser tahminler Oculus Rift’in 500 dolar civarında bir fiyat etiketine sahip olacağı görüşünde. Türkiye’deki kur fiyatlarını göz önüne aldığımızda 1.500 TL’ye yakın bir meblağı gözden çıkarmak gerekiyor diyebiliriz. Tabii bunun üstüne bir de satın alınacak oyun fiyatları da eklenecek.

Bir Cevap Yazın

Şafak SARAÇOĞLU Web Tasarım, Web Yazılım

Grafik Tasarım ve SEO Hizmetleri

0531 500 95 44

Web Tasarım