HTC One A9 Fotoları Sızdırıldı

Piyasaya çıkmasına az bir zaman kala, HTC’nin merakla beklenen yeni telefonunun fotoları internete sızdırıldı.

HTC tarafından 20 Ekim tarihinde resmen tanıtılacağı tahmin edilen One A9 modeline ait olduğu iddia edilen fotolar internete sızdırıldı. Daha önce de cihaza ait olduğu söylenen fotolar basına sızdırılmıştı. Ancak bunlar çoğunlukla düşük çözünürlük olduklarından cihaz hakkında pek fazla fikir vermemişlerdi.

Yeni sızdırılan fotolar ise cihazın “dummy” tabir edilen maketlerinden birine ait. Bu “dummy” modeller genellikle vitrin ve sergi amaçlı olarak üretiliyorlar. İçleri boş olsa da, cihazın dış tasarımını aynen yansıtmaları gerekiyor. Haliyle bu maket fotoları bile bize One A9 hakkında hayli fikir verebiliyor.

HTC one a9 dummy 4

Cihazın kenar çerçeveleri pek kalın görünmüyor, ancak ekranın alt ve üstündeki paneller nispeten geniş. Bu kısımlarda parmak izi okuyucusu, hoparlörler, kamera ve sensör gibi donanımlar olduğundan, geniş tutulmaları kaçınılmaz görünüyor.

HTC one a9 dummy 2

Maketin üzerindeki USB portunun gerçeğini yansıttığını var sayarsak, One A9 modelinin USB 2.0 portuyla donatılmış olduğunu düşünebiliriz. Bu da USB 3.0 bekleyenler için bir hayalkırıklığı olacaktır. Ancak sim kartı çekmecesinin yanında yer alan microSD hafıza çekmecesi de, artırılabilir hafıza isteyenler için iyi bir haber sayılır.

HTC one a9 dummy 3

Cihazın sahip olacağı söylenen 5 inç 1080p ekran, Snapdragon 617 işlemci, 2GB RAM, 16GB depolama alanı ve 2150 mAh batarya gibi teknik özellikler, bu modelin üst seviye olmayacağını düşündürüyor. HTC bu model ile daha yüksek satış rakamlarının gerçekleştiği orta seviye telefon pazarından bir pay almaya çalışabilir.

Bir Cevap Yazın

Şafak SARAÇOĞLU Web Tasarım, Web Yazılım

Grafik Tasarım ve SEO Hizmetleri

0531 500 95 44

Web Tasarım